Etusivu> Ajankohtaista > Kutsu Suomen kirjastoseuran vuosikokoukseen 2024

Kutsu Suomen kirjastoseuran vuosikokoukseen 2024

Suomen kirjastoseuran hallitus kutsuu jäsenistön vuosikokoukseen 4.6.2024 alkaen klo 17.15 Kuopion Musiikkikeskuksessa, Kuopionlahdenkatu 23, Kirjastopäivien yhteydessä.

Vuosikokoukseen voi osallistua myös etäyhteydellä. Ilmoittaudu vuosikokoukseen 30.5.2024 mennessä oheisesta linkistä. Etukäteen ilmoittautuminen on tärkeää, jotta voimme varmistaa turvallisen ja sujuvan tapahtuman.

Ilmoittaudu vuosikokoukseeni

Vuosikokouksessa käsitellään sääntömääräiset vuosikokousasiat. Vuosikokouksen asialistalla on Kirjastoseuran puheenjohtajan vaali kaudelle 2025-26 ja hallituksen jäsenten valinta kaudelle 2025-26. Päivitämme tähän tapahtumaan vuosikokouksen esityslistan ja siihen liittyvät asiakirjat toukokuun alkupuolella.

Seuran jäsenet voivat äänestää ehdokkaita verkossa 17. toukokuuta klo 9.00 – 31. toukokuuta klo 17.00. Äänestystä varten toimitamme linkin myöhemmin. Äänestää voi myös vuosikokouspaikalla Kuopiossa 4.6.2024 ennen vuosikokousta kello 14-16.

Äänestysjärjestelmään kirjautumiseen tarvitaan jäsenen sähköpostiosoite, sen voit ilmoittaa tällä lomakkeella. Äänioikeutettuja vaalissa ovat ne Kirjastoseuran jäsenet, jotka ovat maksaneet jäsenmaksunsa 10.5.2024 mennessä.

Ehdokkaisiin pääset tutustumaan tällä sivulla