Etusivu> Ajankohtaista > Tule mukaan hallituksen aamukahveille!

Tule mukaan hallituksen aamukahveille!

kokoelma kahvikuppeja pöydällä

Tervetuloa yhteisille etäaamukahveille! Vuoden 2023 ensimmäiset hallituksen aamukahvit järjestetään Teamsissa perjantaina 10.2. klo 8.30-9.15. Puheenjohtaja Laura Rissanen sekä viestintäpäällikkö Ville Vaarne esittelevät Kirjastoseuran tulevaa eduskuntavaalikampanjaa ja vastaavat osallistujien kysymyksiin. Aamukahveille ilmoittaudutaan etukäteen seuran nettisivujen kautta. Helmikuun aamukahveille ilmoittautuminen on nyt auki ja linkin löydät tapahtumat-sivulta!

Kirjastoseuran hallitus järjestää jäsenilleen avoimet etäaamukahvit muutaman kuukauden välein. Aamukahveilla jäsenet pääsevät tapaamaan hallituslaisia, kuulemaan seuran ajankohtaisista tapahtumista ja esittämään mieltä askarruttavia kysymyksiä. Tervetuloa mukaan!