Etusivu> Ajankohtaista > Äänestä nyt Kirjastoseuran hallitusvaalissa!

Äänestä nyt Kirjastoseuran hallitusvaalissa!

Olemme uudistaneet  Kirjastoseuran henkilövaalien äänestystapaa sähköisemmäksi. Nyt sinun on entistä helpompi vaikuttaa seuran toimintaan ja tulevaisuuteen. Seuran jäsenet voivat äänestää ehdokkaita verkossa 29. syyskuuta klo 9.00 – 12. lokakuuta klo 16.00. 

Suomen Kirjastoseuran hallituksen vaalissa 2020 voi äänestää nyt: sahkoinenvaali.fi/vote/ .  

Tutustu ehdokkaisiin täällä ja anna äänesi kuulua. Sähköiseen vaalijärjestelmään kirjaudutaan jäsentiedoissa olevan sähköpostin avulla. Jos järjestelmä ei tunnista sähköpostiasi, ole yhteydessä Kirjastoseuran toimistoon. Pääset kyllä äänestämään vaalin aikana.

Kun olet kirjautunut äänestysjärjestelmään, pääset valitsemaan ehdokkaasi. Voit antaa äänesi 1-4 ehdokkaalle, kullekin ehdokkaalle yhden äänen. Järjestelmä pyytää sinua vielä vahvistamaan antamasi äänet.

Kun olet vahvistanut antamasi äänet, voit kirjautua ulos vaalijärjestelmästä. Yksittäisillä jäsentiedoilla voi kirjautua vaalijärjestelmään äänestämään vain kerran.

Mikäli sinulla on äänestämisestä jotain kysyttävää, ota yhteyttä info @ fla.fi tai 044 522 2941.