Etusivu> Ajankohtaista > Kirjastoseuran ja Kirjastolehden uudet verkkosivut avattu

Kirjastoseuran ja Kirjastolehden uudet verkkosivut avattu

Nyt löydät Kirjastoseuran ja Kirjastolehden uusilta sivuiltamme osoitteista

http://www.suomenkirjastoseura.fi/ ja http://www.kirjastolehti.fi/ .  Kirjastolehden sivuilla löydät printtilehden ilmestymispäivän jälkeen niin pääkirjoituksen, kolumnit, työpaikat kuin jututkin. Juttuja päivitetään noin viikon välein. Voit antaa lehdelle myös palautetta, palautteen antajien kesken arvotaan kirjapalkintoja!

Kirjastoseuran sivuilta hahmotat entistä helpommin Kirjastoseuran monipuolisen toiminnan. Kirjastoseuran kestobrändit valtakunnalliset Kirjastopäivät ja Lainan päivä löytyvät nyt helposti, samoin eri työryhmien tilaisuudet ja yhteystiedot. Myös alan uutiset ja seuran omat tiedotteet ja kannanotot ovat aiempaa kätevämmin esillä.

Hiomme sivujen toimivuutta kokemusten ja palautteen mukaan. Käyt katsomassa!

Voit liittyä jäseneksi tai tilata Kirjastolehden uusilta sivuilta.