Etusivu> Ajankohtaista > Kirjastoautopäivät siirtyvät vuodelle 2021

Kirjastoautopäivät siirtyvät vuodelle 2021

Järjestämme autopäivät 5.-7.8.2021 Kouvolassa.

Suomessa vallitsevien rajoitusten ja koronaepidemian uhan takia emme ole nähneet muuta vaihtoehtoa järjestää Kirjastoautopäiviä kuin siirtää ne vuodelle 2021. Tällöin uskomme voivamme järjestää autopäivät sekä onnistuneesti että turvallisesti kaikille osallistujille.

Vuonna 2021 vietetään kirjastoautotoiminnan 60-vuotisjuhlavuotta, mitä voimme yhdessä juhlistaa.

Tervetuloa siis Kouvolaan 5.-7.8.2021! Autopäivien ohjelmassa tulee olemaan niin kirjastoautojen uusia tuulia kuin vinkkejä niin lasten kuin monikielisten asiakkaiden kohtaamiseen. Emme unohda kirjailijoiden puheenvuoroja, hanke-esittelyitä ja tarjoamme mahdollisuuden verkostoitua ympäri Suomen tulevien kollegoiden kanssa. Taitoajoissa palkitaan taitavin kuski ja autot kisaavat vuoden parhaan tittelistä. 

Julkaisemme uuden ohjelman ja ilmoittautumisen vuoden 2021 alussa.

Lisätietoja Kirjastoautopäivistä saat tarvittaessa:
Kirjastoautotyöryhmän puheenjohtajalta Sanna Kuosalta () tai
seuran toimistolta Riikka Rajalalta (, 044 522 2941). 

Jo ilmoittautuneet osallistumiset on peruttu ja ilmoittautuneille on lähetetty sähköpostia autopäivien siirtymisestä. Huomaattehan myös perua mahdolliset hotellivarauksenne Kouvolassa elokuulta 2020 itse. Kirjastoseura ei ole varannut osallistujille majoituksia eikä niitä voi näin ollen peruakaan.