Etusivu> Ajankohtaista > Jäsentapahtuma: Kirjamessuetkot Kirjastoseuran toimistolla

Jäsentapahtuma: Kirjamessuetkot Kirjastoseuran toimistolla

Lämpimästi tervetuloa Helsingin kirjamessuetkoille perjantaina 23.10. klo 9.30 alkaen.

Haluamme tarjota jäsenistöllemme mahdollisuuden kokoontua yhteen ja nauttia yhteisestä ajasta maukkaiden tarjoilujen kera kirjamessuhengessä. Tänäkin syksynä tarjoamme uudenlaisen jäsenedun ja järjestämme toista kertaa KIRJAMESSUETKOT!

Tilaisuuteen saapuu puhumaan tietokirjailija/kirjailija Noora Mustajoki (joka myös seuran varapuheenjohtajana tunnetaan). Noora on luvannut puhua kanssamme kirjastojen roolista tietokirjallisuuden tunnetuksi tekemisessä, kirjamessuista ja kirjan näkyvyydestä liittyen tuleviin vaaleihin: miksi kirjaston rooli on kirjailijana hänestä tärkeä?

Mukana myös Kirjastoseuran toiminnanjohtaja Juha Manninen, joka on luvannut vastata kaikkiin kysymyksiin “Kysy toiminnanjohtajalta” -tuokiossa. Tilaisuudessa myös pientä suuhunpantavaa ja virvokkeita ja tilaisuuden lopuksi siirrymme yhdessä halukkaiden kanssa Pasilaan Helsingin kirjamessuille.

Tilaisuuteen on rajallinen osallistujamäärä, joten ilmoittauduthan pian mukaan täällä.

Huomaathan, että tilaisuus on tarkoitettu ainoastaan Kirjastoseuran jäsenille. Jos et ole vielä jäsen, voit helposti liittyä jäseneksi täällä: Liity jäseneksi

Lisätietoja