Työryhmät

Kuva: Ira Koivu

Asiakaspalvelutyöryhmä v. 2017           

  • sihteeri Liisa Saavalainen, Kuopio (liisa.saavalainen(at)gmail.com)
  • Saila Haikonen, Kemijärvi (saila.haikonen(at)kemijarvi.fi)
  • Anneli Outinen, Vantaa (anneli.outinen(at)vantaa.fi)

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Kaisa Inkeroinen (kaisa.inkeroinen(at)ylitornio.fi)

Fiktioryhmä v. 2017

  • pj Marjut Puominen, Espoo (marjut.puominen(at)gmail.com)
  • Marika Helovuo, (marika.helovuo(at)gmail.com)
  • Tuula Luoma, Forssa (tuula.luoma(at)forssa.fi)
  • Tuula Rautio, Kerava (tuula.rautio(at)kerava.fi)
  • Tuomas Aitonurmi, Turku (tuomas.aitonurmi(at)turku.fi)
  • sihteeri, opiskelijajäsen, Katja Seppä, Oulun AMK (k5seka00(at)students.oamk.fi)

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Laura From (laura.from(at)pirkkala.fi)

Kansainvälisyys- ja monikulttuurisuustyöryhmä v. 2017

  • pj Ulla Pötsönen, Joensuu (ulla.potsonen(at)jns.fi)
  • Sanna Näätänen, Liminka (sanna.naatanen(at)liminka.fi)
  • Katya Shklyar, Espoo (katya.shklyar(at)espoo.fi)
  • Jarno Laakso, Oulu (jarno.laakso(at)oulunkaupunki.fi)
  • Kaisa Palomäki, Sastamala (kaisa.palomaki(at)sastamala.fi)
  • Sari Piironen, Hyvinkää (sari.piironen(at)hyvinkaa.fi)
  • opiskelijajäsen Sini Katves (sini.katves(at)gmail.com)

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Juha Manninen (juha.manninen(at)turku.fi)

Kirjastoautotyöryhmä v. 2017

  • Heli Itkonen-Vesa,puheenjohtaja, Joensuu (heli.itkonen-vesa(at)jns.fi)                           
  • Teppo Seppinen, Kouvola (teppo.seppinen(at)kouvola.fi)
  • Johanna Anetjärvi, Rovaniemi (johanna.anetjarvi(at)rovaniemi.fi)
  • Riitta Kärkkäinen, Jyväskylä (riitta.karkkainen(at)jkl.fi)
  • Pirjo-Riitta Viitajylhä, Muhos (pirjo-riitta.viitajylha(at)muhos.fi)
  • Sanna Kuosa, Lahti (sanna.kuosa(at)lahti.fi)
  • Teemu Hiltunen, Turku (teemu.hiltunen(at)turku.fi)
  • opiskelijajäsen Aki Nieminen (autonosat(at)gmail.com)

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Irmeli Isokivijärvi (irmeli.isokivijarvi(at)hameenlinna.fi)

Kotipalvelu- ja laitoskirjastotyöryhmä v. 2017

  • pj Jaana Savela, Seinäjoki (jaana.savela(at)seinajoki.fi)
  • sihteeri Marja Heroja, Oulu (marja.heroja(at)ouka.fi)
  • Johanna Oosi-Villikka, Kuopio (johanna.oosi-villikka(at)kuopio.fi)
  • Leena Laakso, Helsinki (leena.a.laakso(at)hotmail.com)
  • Jaakko Tiinanen, Espoo (jaakko.tiinanen(at)espoo.fi)

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Minna von Zansen, (minna.vonzansen(at)gmail.com)

Koulutus- ja tutkimustyöryhmä v. 2017

  • puheenjohtaja Ritva Hyttinen, Turun ammattikorkeakoulu (ritva.hyttinen(at)turkuamk.fi)
  • Susanna Lampola-Autio, Tampereen kaupunginkirjasto (susanna.lampola-autio(at)tampere.fi)
  • Jarmo Saarti, Itä-Suomen yliopisto (jarmo.saarti(at)uef.fi)
  • Sami Serola, Tampereen yliopisto (sami.serola(at)uta.fi)
  • Outi Stenholm, Keudan ammattiopisto (outi.stenholm(at)keuda.fi)
  • opiskelijajäsen

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Maria Bang (maria.bang(at)hel.fi)

Kuva: Ira Koivu

Musiikki- ja mediatyöryhmä v. 2017

  • pj  Antti Impivaara, Turku (antti.impivaara(at)turku.fi)
  • Heli Roisko, Helsinki (heli.roisko@hel.fi)
  • Lasse Pekkarinen, Vantaa (lasse.pekkarinen(at)vantaa.fi)
  • opiskelijajäsen

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Riitta Kangas (riitta.kangas(at)jns.fi)

 

Kuva: Minna Koskinen

Nuortenkirjastotyöryhmä v. 2017

  • puheenjohtaja Liisa Hopia, Tampere (liisa.hopia(at)tampere.fi)
  • Merja Lundén, Turku (merja.lunden(at)turku.fi)
  • Marjo Mannila, Vantaa (marjo.mannila(at)vantaa.fi)
  • Anna Pöyhönen, Espoo (anna.poyhonen(at)espoo.fi)
  • Siina Vieri, Loppi (siina.vieri(at)loppi.fi)
  • opiskelijajäsen Kukka Olsoni, Turun AMK

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Sylvia Stavén (sylvia.staven(at)lahti.fi)

Yhteisötyön työryhmä v. 2017

  • pj Heini Oikkonen-Kerman, Helsinki (heini.oikkonen(at)gmail.com)
  • Jouni Pääkkölä, Oulu (jouni.paakkola(at)ouka.fi)
  • Milla Helminen, Hyvinkää (millahelminen(at)hotmail.com)
  • Laura Salo, Helsinki (salolau(at)gmail.com)
  • Essi Gruborovics, Raasepori (essi.gruborovics(at)raasepori.fi)
  • opiskelijajäsen

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Viktoria Kulmala (viktoria.kulmala(at)mynamaki.fi)