Työryhmät

Fiktioryhmä 

Fiktioryhmä

Fiktioryhmä v. 2019

  • pj Marjut Puominen, Espoo (marjut.puominen(at)hel.fi)
  • Marika Helovuo, (marika.helovuo(at)gmail.com)
  • Tuula Luoma, Forssa (tuula.luoma(at)forssa.fi)
  • Tuula Rautio, Kerava (tuula.rautio(at)kerava.fi)
  • Tuomas Aitonurmi, Helsinki (tuomas.aitonurmi(at)kirjastot.fi)
  • Essi Gruborovics, Raasepori (essi.gruborovics(at)raseborg.fi)
  • Henni Laihia, opiskelijajäsen ( henni.laihia(at)edu.turkuamk.fi)

 

« Takaisin Työryhmäsivulle

 

Fiktiopäivä 2019

Runo! – näkökulmia lyriikkaan

Fiktiopäivä järjestetään 12.4.2019 Tampereella kulttuuritalo Laikussa, Keskustori 4, klo 9.30-16.

Ilmoittautuminen to 28.3. mennessä. Tämän jälkeen ilmoittautuneiltä peritään jälki-ilmoittautumisesta lisämaksu 20 euroa. Ilmoittautuminen päättyy lopullisesti 8.4.2019. Täytäthän lomakkeen huolellisesti. Keräämme yhteystiedot laskutusta ja Fiktiopäivän tiedotusta varten. Tietoja ei käytetä muuhun. Ilmoittautumaan pääset tästä: ilmoittautuminen

Koulutuksen hinta 80 € Kirjastoseuran jäsenille, 95 € normaalihinta.

Tervetuloa mukaan!

Lisätietoja Fiktiopäivästä työryhmän pj Marjut Puominen, marjut.puominen@hel.fi,

ilmoittautumista koskien järjestösihteeri Riikka Rajala, riikka.rajala@fla.fi 

OHJELMA

9.00 – 10.00  Aamukahvi / Jyty

10.00 – 10.15  Jytyn puheenvuoro

10.15 – 11.00  Runouden kokeminen yleisesti ja yksityisesti / Pauli Tapio

11.15 – 12.00  Laulajan runomitta / Jonna Tervomaa

12.00 – 13.00 Lounas (omakustanne)

13.00 – 13.30 Runous kirjastossa – Runoklubi / Manu Kuutti

13.30 – 14.00 Ota runosta selkoa. Selkorunojen rajat / Tuija Takala

14.00 – 14.30 Kahvi / Kirjastopalvelu & Avain-kustantamo

14.30 – 15.00 Yhteisöllinen kustantaminen - 
boheemia hihhulointia vai vastuullista kustannustoimintaa? Kimmo Kallio / Poesia

15.00 – 15.45  Runoa vai proosaa? kirjailija Jukka Viikilä

 

Peruutusehdot:

Ilmoittautuminen on sitova, eikä sitä voi kuluitta perua. Osllistumisen voi kuluitta siirtää saman organisaation sisällä toiselle henkilölle. Kaikki peruutukset ja ilmoittautumista koskevat muutokset tulee tehdä kirjallisesti Suomen kirjastoseuran toimistolle sähköpostitse osoitteella: info@fla.fi.

8.4.2019 jälkeen tehdyistä peruutuksista laskutetaan täysi osallistumismaksu. Huomioithan myös, että peruuttamatta jääneet osallistumiset laskutetana täysimääräisinä. Osallistumisen voi kuluitta siirtää toiselle osallistujalle.