Fiktioryhmä

Fiktiopäivä 2017 – Käännökset tiskiin!

Perjantai 7.4.2017 Lahden kaupunginkirjastossa (Kirkkokatu 31, Lahti)

Suomen kirjastoseuran fiktioryhmä järjestää koulutuspäivän käännöskirjallisuudesta ja kirjallisuuden monikielisyydestä.

Esiintymässä mm. Emmi Itäranta, Kristiina Drews, Juha Ruusuvuori. Ohjelma tarkentuu myöhemmin.

Ilmoittaudu nyt tästä linkistä: https://fi.surveymonkey.com/r/DCB7LMF

Hinta Kirjastoseuran jäsenille 80 € ja muille 95 €.

Lisätietoja: Fiktioryhmän puheenjohtaja Marjut Puominen, marjut.puominen@gmail.com

Tervetuloa!

Fiktioryhmä v. 2017

  • pj Marjut Puominen, Espoo (marjut.puominen(at)gmail.com)
  • Marika Helovuo, (marika.helovuo(at)gmail.com)
  • Tuula Luoma, Forssa (tuula.luoma(at)forssa.fi)
  • Tuula Rautio, Kerava (tuula.rautio(at)kerava.fi)
  • Tuomas Aitonurmi, Turku (tuomas.aitonurmi(at)turku.fi)
  • sihteeri, opiskelijajäsen, Katja Seppä, Oulun AMK (k5seka00(at)students.oamk.fi)

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Laura From (laura.from(at)pirkkala.fi)