Työryhmät

Fiktioryhmä 

Fiktioryhmä

Fiktioryhmä v. 2018

  • pj Marjut Puominen, Espoo (marjut.puominen(at)hel.fi)
  • Marika Helovuo, (marika.helovuo(at)gmail.com)
  • Tuula Luoma, Forssa (tuula.luoma(at)forssa.fi)
  • Tuula Rautio, Kerava (tuula.rautio(at)kerava.fi)
  • Tuomas Aitonurmi, Helsinki (tuomas.aitonurmi(at)kirjastot.fi)
  • opiskelijajäsen

Kirjastoseuran hallituksen edustaja: Laura From (laura.from(at)pirkkala.fi)

Fiktiopäivä 2018 järjestetään 13.4.2018 Tampereella, ilmoittaudu nyt!

Kerrankin lyhyttä – novelleista ja niiden lukemisesta

Tampere, pääkirjasto Metso, Pirkankatu 2 13.4.2018 9.30-16.

Koulutuksen hinta 80 € Kirjastoseuran jäsenille, 95 € normaalihinta.

Ilmoittautumaan pääset tästä

Tervetuloa Tampereelle. Lisätietoja Fiktiopäivästä työryhmän pj Marjut Puominen, marjut.puominen(at)hel.fi,

ilmoittautumista koskien järjestösihteeri Riikka Rajala, riikka.rajala(at)fla.fi

Ohjelma:

09.30 – 10.00 Kahvi

10.00 – 10.45 Lamppuja / Harry Salmenniemi

11.00 – 11.45 Hanat auki / Rosa Liksom

11.45 – 13.00 Lounas

13.00 – 13.30 Novellikoukku – tarinat, liike ja yhteisöllisyys / Anki Mölläri

13.30 – 14.00 Kahden novellikokoelman kustannustoimittaminen: Toinen Tuntematon -antologia ja Katja Ketun Piippuhylly / Lari Mäkelä

14.00 – 14.30 Kahvi

14.30 – 15.00 Elämän kirjoa novelleissa / Anna-Mari Rantala

15.00 – 15.45 Riittävätkö voimani vielä lyhytproosaan? / Petri Tamminen

 

« Takaisin Työryhmäsivulle